امام رضا (ع) : من براى کسى نمى پسندم که در دنیا عافیت داشته باشد و هیچ مصیبتى به او نرسد.

خانه / بیوگرافی

بیوگرافی

بسم الله الرحمن الرحیم

مهدی مختاری هستم متولد ۱۳۵۸ متولد شهر زاهدان تا سال ۷۶در این شهر زندگی کردم و خوندنم رو از مسجد بعثت زاهدان شروع کردم و پایگاه این مسجد یکی از بهترین و فعالترین سیستان و بلوچستان بود و طیف بچه های خیلی باصفایی داشت که هنوزم که هنوزه دوستشون دارم و بیادشون هستم چه ببینمشون چه نبینمشون البته من از بچگی در مسجد حضرت علی بن ابیطالب ع بزرگ شدم مسجدی که شهید مزاری اونجا بنیانگذارش بود ولی خب خوندم رو از مسجد بعثت شروع کردم و افتخارم اینه که بچه زاهدان هستم و جز شیعیان زاهدانی که غربت شیعه را تا حدودی دیدم و حس میکنم تو مناطقی مثل سیستان و بلوچستان و اولین خوندن هام رو از مسجد بعثت با دعای توسل شروع کردم جرقه خوندم از دوم راهنمایی شروع شد اون سال ما ایرانشهر زندگی میکردیم که ۸۰ درصد سنی هستند و بقیه شیعه هستند و یادمه یه شب در سازمان تبلیغات شهر جلسه مداحان بودن منم یه نوجوان بودم با پدرم رفتم که دو بیت شعر بهم دادن گفتن میتونی بخونی و منم خوندم که این دو بیت شعر این بود:

عالم صدف است و فاطمه گوهر او

گیتی عرض است و اینگوهر جوهر اوست

در قدر شرافتش همینبس که

احمد پدر است و مرتضی شوهر او

که خوندم همه تشویق کردن و از همونجا شروع شد ودر گروه های سرود هم تک خوانی میکردم مکبری مسجد میکردم تا اینکه سال ۷۵ حرقه خوندم در مسجد بعثت شروع شد و یکسالی راهدان بودم و یال ۷۶ اومدیم طرف گرگان در یه شهری بنام فاضل اباد و در یه هیئتی بنام متوسلین به اهل بیت بود وهست و خدمت همه بچه های اونجا من اردات دارم و دوستشون دارم و اونجا من شروع به خودن کردم و مشوقم بودن و از اونجا رفتم به گرگان و علی اباد کتول و شهرهای نزدیک اونجا که علی اباد هیئتی بنام یاحیدر رو تاسیس کردم که از خونه خودم شروع کردیم و با اون هیئت هنوز که هنوزه ارتباط داریم و برای برو بچه های هیئت میخونم البته مناسبتی و از اونجا اومدم هیئیت محبین اهل بیت گرگان و افتخارم اینه که طلبه بودم و هستم و از سال ۷۶در حوزه علمیه ایت الله خامنه ای علی آباد درس رو شروع کردم دو سه سالی اونجا بودم مابقی اش رو هم در مدرسه امام جعفر صادق (ع ) گرگان بودم که مدیریتش آیت الله طاهری رحمه الله بودن و ایشون ادم خیلی باصفایی بودن و ایشون کسی هستند که ۱۳ الی ۱۴ بار با پای پیادهرفتند حرم امام رضا (ع) از گرگان و از زمانی که در نجف بودن برای تحصیل بیش از ۲۰ بار پای پیاده رفتند به سمت حرم امام حسین (ع) و این رفتنم به گرگان و ارتباطم با بچه های حوزوی باعث آشنایی من با بچه های هیئت محبین شدو درمکانی که داشتند در نرجسیه گرگان میخوندم و در حال حاضرم در خدمت همه دوستان هستمو هر چی دارم از برکت امام حسین (ع) دارم ….

ادامه دارد …

۶ دیدگاه

  1. راستی مهدی جان یادته رفتیم سنگان سر زمین بابات اونجا به بروبچه های مسجد آل رسول خیلی خوش گذشت موتور آب که کلی شنا کردیم شما هم سرود اینجا کویر اینجا عطش اینجا سراب است رو خوند واقعا صدات از همون وقتها معرکه بود ..بچه ها . مهدی آغاز شهاب جمالزهی خودم امید و محسن داداشت دوران خوبی بود یادش بخیر راستی معاون مدرسه مون آقای آرمیان هم فوت شد. دوست داشتم از دورانی که در ایرانشهر بودی بیشتر بنویسی ازفاطمیه از هیئت امام حسن مجتبی از دعاهای ندبه حسینیه سیستانیهاش … خلاصه موفق باشی سایتت رو اد کردم دوست داشتی اددم کن …

  2. چرا نظرهایی که به نفعتون نیس رو پاک میکنید؟چرا نمیذارید نظر باشه و جوابی دارید که به حق باشه بدید.پس حتما جواب به حق ندارید که حرف حق رو پاک میکنید.

    • سلام دوست عزیز ما نظری را پاک نمیکنیم و نظر تمامی دوستان برای ما محترم می باشد.

  3. خوبه کاری کردید که تا قبل تاییدتون نظر تو سایت ثبت نشه.به اسم امام حسین وائمه خوب برا خودتون کیسه دوختید

    • بله شما درست میفرمایید دوست عزیز ما کیسه دوختیم البته برای آخرت نه دنیا

  4. ۰۹۳۰۴۲۹۱۳۹۸

    با عرض سلام و ادب و احترام خدمت حاج مهدی دوس داشتنی خودم . خیلی دنبال شما بودمو هستم در بحث مداحی تمام ذهنم درگیره خوندن شماست سبکتون واقعا قشنگه . اهل زابلم ۲۴ سالمه چند سالی هست اکثر شعراتونو یاد گرفتم . واقعا یک رویا شدین واسم . تورو جان بی بی فاطمه زهرا س حتی شده تلفنی بذارین شاگردیتونو بکنم . در حال حاضر بلوچستانم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *